Hizmetler
Taşınmaz Ticareti Beyan Kontrol Sistemi

Gayrimenkul sektöründe dakikada 46 ilan, dijital ortamlarda kontrolsüz bir şekilde vatandaşın karşısına çıkmaktadır. Mevcut düzensiz yapı ortadan kaldırılarak tüm süreçleri kayıt altına alma ve bilançolaştırma amacıyla geliştirilen ‘Taşınmaz Ticareti Beyan Kontrol Sistemi’ ile gayrimenkul pazarına arz edilen tüm ilanlar tek tek analiz edilerek doğru bilgi alıcıya şeffaf bir şekilde sunulmaktadır.

GOS Demo'ya katılın

Şirketinizin dijital alışkanlıklar edinmesine yardımcı olun.

Dijital beyanların web ortamında kontrolsüz bir şekilde yayınlanması gayrimenkul sektöründeki güven ortamını sarsmaktadır.

Gayrimenkul Borsası GOS teknolojileri ile sektörel pazara arz edilen tüm ilanları lokasyon bilgisi, kadastro sınırları ve hukuki kısıtlamalar başlıkları altında inceleyerek kontrolden geçirir.

İlan siteleri üzerinden web ortamında gayrimenkul pazarına beyanda bulunan kişilerin %82’si kendisini ‘aracı’ olarak tanımlamaktadır. Gayrimenkul pazarına beyanda bulunan tüm aracı kişi kurum ve kuruluşların eski ve yeni ilanları, veri ahtapotları ile toplanarak karneleri oluşturulacaktır.

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark ortamında geliştirilen algoritmalar neticesinde oluşturulan karneler ile aracıların konut, arsa veya iş yeri kategorilerinden hangilerinde uzmanlaştığı, günde kaç adet günlük kiralık ev ilanı verdiği, konumunun doğru işaretlenip/işaretlenmediğine dair bilgiler test edilir ve alıcılara şeffaf bir şekilde gösterilir.

Gayrimenkul Borsası tarafından verilen karnelerde standardı yakalayan aracı kişi ve kurumlar Yerel Hizmet Ağı üzerinden hizmet verdiği bölgelerde gridlere yerleştirilerek iletişim bilgileri tüm alıcılara borsa ekranları üzerinden paylaşılır.

Gayrimenkul pazarına sunulan taşınmazların kadastro kontrolü, imar kontrolü, emlakçı belgesi kontrolü, ruhsat kontrolü, iskan kontrolü, plan kontrolü, rayiç kontrolü, hukuksal durum kontrolü gibi sayısız başlık altında incelemeleri gerçekleştirilir.

ÜCRETSİZ E-POSTA ABONELİĞİ