Hakkımızda

Gayrimenkul Borsası AŞ. (GABORAS), gayrimenkul sektörünün büyük veri (big data), yapay zeka ve blok zinciri (blockchain) marifetiyle düzenlenmesini, endeksleşmesini ve nihayetinde borsalaşmasını hedeflemektedir.

GABORAS, sektörün düzensiz ve kayıt dışı yapısını ortadan kaldırarak düzenlenmesine, ölçülebilmesine ve şeffaf olarak işlenebilmesine zemin hazırlayacaktır. Gayrimenkul alım-satım ve kiralama işlemlerinin kayıt altına alınarak menkulleşmesi, küçük birimlerle satılabilmesi ve yerli/yabancı yatırımcıların güven ortamı içerisinde işlemlerini gerçekleştirebilmesi ortak bir borsanın doğmasına olanak sağlayacaktır.

Teknolojik gelişmelerin gayrimenkul sektörüne sağladığı yüksek katma değer ile gayrimenkul ve türevlerinin alternatif sermaye piyasa aracı olarak borsalaşması Türkiye’deki muazzam gayrimenkul potansiyelini ortaya çıkararak gayrimenkul ihracını çok daha kolay bir hale getirecektir. Kayıt dışılık nedeniyle oluşan kayıp sermaye big-data ve yapay zeka yazılımlarıyla tespit edilerek gayrimenkul sektörü tarafından emilmiş sermayenin geri kazanılması öngörülmektedir.

Yerli yazılımlarla elektronik ortamda 7/24 hizmet verecek olan GABORAS, taşınmaz varlıklarımızın izleme ve takibini yaparak potansiyel değerlerinin ortaya çıkarılmasını ve yastık altı gayrimenkullerin sermayaye katılmasını sağlayacaktır.

Gayrimenkul ürün, türev ve stokların yatırımcılara şeffaf olarak sunulması ile oluşacak güven ortamıyla tüm enstrümanların seferber edilmesi ülkeye hızlı döviz girişinin önü açması kaçınılmazdır. Türkiye merkezli gayrimenkulde menkulleşme ile gayrimenkul borsasının ortaya çıkarılması MÜSİAD’ın organize olduğu 94 ülkede gayrimenkul ürün, endeks ve iş modellerinin ihraç edilmesinin zemini sağlanacaktır.


Vizyonumuz

Gayrimenkul ve kıymetleri borsasını Türkiye merkezli kurmak, işletmek ve iş modeli olarak dünyaya ihraç etmektir.

Misyonumuz

Güvenli alım satım ve kiralama platformu oluşturarak gayrimenkulun menkulleşmesini sağlamaktır.

Amacımız

Gayrimenkul ve türevlerinin alternatif sermaye piyasası aracı olarak borsalaşması öncelikli amacımızdır.


Hedeflerimiz

  1. Gayrimenkullerimizin izleme ve takibini yapabilmek.
  2. Gayrimenkullerimizin potansiyel değerinin ortaya çıkarabilmek.
  3. Big-Data (Büyük Veri) ve teknolojik çözümlerle kayıt dışı sermayenin ticaret hacmini tespit etmek
  4. Gayrimenkul tarafından emilmiş olan sermaye geri kazandırılması (Menkulleşme)
  5. Dijital platformlarda 7/24 hizmet sağlamak
  6. Gayrimenkullerle ilgili güncel bilgilerin yatırımcı ve/veya alıcı ile şeffaf ve güvenli bir ortamda paylaşmak
  7. Yatırımcılara sağlanacak güvenilir verilerle döviz girişini hızlandırmak
  8. Yastık altı gayrimenkullerin sermayeye katılmaları sağlanacak
  9. Gayrimenkulün menkulleşme ve borsalaşma süreçlerini tamamlamak
  10. İSEDAK üye ülkeleri dahil MÜSİAD’ın organize olduğu (2019/94 Ülke) ülkede gayrimenkule yönelik ürün ve endeks ihraç etmek

ÜCRETSİZ E-POSTA ABONELİĞİ