Gün

Abdülsamet TemelÖzgeçmiş

Abdülsamet Temel, 12.05.1982 Bayburt doğumludur. İlk öğrenimini Bayburt Şair Zihni  İlköğretim okulunda, orta öğrenimini Bayburt Anadolu Lisesi’nde, lise öğrenimini Trabzon Kanuni Anadolu Lisesi’nde, üniversite eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde işletme okuyarak tamamladı.

Üniversite 3. sınıfta ticaret yapmak için okulu yarım bırakarak İstanbul’a yerleşti. İstanbul da çeşitli ortaklıklarla ticarete başladı.

2009 yılında ilk sivil toplum kuruluşu deneyimi olarak Genç MÜSİAD’a üye oldu, 2010 yılında Yönetim Kurulu üyeliği 2011 yılında da Genel Başkanlık görevine seçildi. Genel Başkanlık döneminde ulusal ve uluslararası bir çok projede yer aldı. Kazakistan’dan Tunus’a, Belçika’dan Bangladeş’e 30’dan fazla yurt dışı seyahati gerçekleştirdi.

İslam İşbirliği Teşkilat Genç Girişimciler Ağında (ICYEN) Türkiye’yi temsilen 27 ülkenin oy birliğiyle yönetim kuruluna ve Avrupa Başkanlığı görevine seçildi.

Başkanlığı döneminde Türkiye’nin öncü gençlik kuruluşlarını bir araya getirerek ‘Gençlik Kuruluşları Birliği’ kurulmasına öncülük etti.

2013-2014 yılları arası Gençlik Kuruluşları Birliği Genel Sekreterlik Görevinde bulundu.
2014-2015 yılları arası TÜGVA Genel Başkan Yardımcılığı ve Çalışan Gençlik Koordinatörlüğü görevinde bulundu.
2015- yılı itibari ile TOBB GGK İstanbul İcra Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Vakıf kültürü, gönüllülük bilinci, ülkemizde sivil toplumun gelişimi, girişimcilik gibi konularda yüzden fazla konferans ve seminer vermiştir.

Bünyesinde 300’e yakın personelin çalıştığı enerji, inşaat ve gıda sektörlerinde faaliyet gösteren TEMA Yatırım Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyor.

Çeşitli derneklerde üyeliği bulunan Abdulsamet TEMEL girişimcilik üzerine, değerlerimizden ve kültürümüzden gelen öğretilerle işletmelere yeni modeller oluşturmak üzere çalışmalarına devam etmektedir.

Bizimle İletişime Geçin