Gün

Fatih SaltabaşÖzgeçmiş

1977 yılında Erzincan’da doğdu. 2000 yılında Sakarya Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nden mezun oldu. 2004 yılında aynı bölümden Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Şu an doktora için Elektrik-Elektronik bölümünde tez aşamasında eğitimine devam etmektedir.

2001 yılında Çöp Gazından Enerji Üretimi tesisinde mühendis olarak işe başladı. 2004 yılında Teknik İşbirliği Statüsünde İngiltere’de faaliyet gösteren Biogas Technology Ltd. şirketinde Ar-Ge Mühendisi olarak çalıştı. 2005 yılında İSTAÇ AŞ.’de Proje Geliştirme ve Ar-Ge şefi görevlerinde bulundu. 2012 yılında aynı şirkette Endüstriyel Atık Müdürlüğü’ne atandı. Sektörün önde gelen çevre derneklerinden Tüm Atık ve Çevre Yönetimi Derneği’nin (TAYÇED) Kurucu Üyeliği ve Genel Sekreterlik görevlerini yürüttü. Mimar ve Mühendisler Grubunun (MMG) Yönetim Kurulu üyesidir.

Eylül 2015 tarihinde İstanbul Enerji AŞ. Genel Müdürlüğüne atanmıştır. Halen aynı görevi yürütmekte olan Saltabaş, iyi derecede ingilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Bizimle İletişime Geçin