Gün

Tuğra Gönden


İnşaat Mühendisi/Developer


Özgeçmiş

1978 yılı, Berlin doğumlu olan Tuğra Gönden, Almanya ve ABD’de okul eğitimini tamamladıktan sonra Berlin Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden yüksek mühendis olarak mezun olmuştur.

Tuğra Gönden inşaat ve gayrimenkul sektörlerinde Almanya ve Türkiye olmak üzere çok sayıda önemli projelerde ticari gayrimenkul yatırım, kiralama ve mülk ve proje yönetimi ve görevlerinde bulunup 20 yıla yakın deneyime sahiptir. Ocak 2013 itibari ile Tuğra Gönden, dünyanın en büyük özel sermayeli gayrimenkul danışmanlık şirketi Cushman & Wakefield Türkiye’nin yönetici ortak olarak görev yapmaktadır.

Cushman & Wakefield firmasına katılmadan önce, Jones Lang LaSalle şirketinde, Almanya ve Türkiye merkezlerinde proje geliştirme, mülk yönetimi, ticari gayrimenkul kiralama ve satış konularında bilhassa ofis, sanayi ve lojistik sektörlerinde görev almıştır. Bundan önce ise yine Almanya’da inşaat taahhüt konusunda kendi şirketleri ile müteahhitlik yapmıştır.

Tuğra Gönden Urban Land Institute (ULI) üyesi ve Gayrimenkul için Strateji Platformu (GİSP) Yönetim Kurulu Üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Bizimle İletişime Geçin