GABORAS
Mobil Uygulama
İndir

Bankalar Gayrimenkul Kıymetler Borsası’nın Neresinde?

Yaşanan değer karmaşasının, zor durumda bıraktığı kurumların başında bankalar gelmektedir. Zira, kredilerin teminat aracı olarak gayrimenkuller kullanılmaktadır.

Gayrimenkul Kıymetler Borsası ile bankacılık ortak kriterlerinde değerleme standartlarını geliştirmek, değerleme şirketleri ile birlikte bankalara ve BDDK’ya dijital teknolojik hizmetler sunmak mümkün olacaktır.

Bankacılık kaynaklarının desteklenmesi ve alternatif sermaye piyasalarının gelişmesinde Güvenli Alım-Satım Platformu ve Gayrimenkul Kıymetler Borsası önemli rol oynayacaktır. Borsalaşmanın gelişmesiyle gayrimenkul ve değer ihraçları, betona gömülü sermayeyi geometrik olarak büyüterek geri kazandıracak ve bankalara ilave kaynak sağlayacaktır. Bu döngü 2023 hedeflerine en büyük katkıyı yapacaktır.

Güvenli alım satımı platformu; bankacılık sektörü için de bir güven ortamı tesis edecektir. Bankalar, bugün yapamadıkları sendikasyonları, ipotekli varlıklarını, uluslararası standartlarda yeniden gerçek piyasa rayiçleri üzerinden değerleyerek ikincil Sendikasyonlarını yurt içine ve dışına yapabilir hale gelecektir.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?


ÜCRETSİZ E-POSTA ABONELİĞİ