Gayrimenkul Kıymetler Borsası Ne Gibi Yenilikler Getiriyor?

Türkiye’deki tüm taşınmazların, kayıt altında ve ölçülebilir olması gayrimenkulde atıl durumda olan sermayenin harekete geçmesini sağlayacaktır. GABORAS, teknoloji marifetiyle hızlı, ölçülebilir, karşılaştırabilir, şeffaf ve güvenli gayrimenkul datasını vatandaşlara sunacaktır.

Mekansal datalarla (zemin deprem durumu, ulaşım, vs.), hukuki dataları (imar durumu, kamulaştırma, sit alanı kararları vs.) ve piyasa rayiç değerlerini algoritmalarla çakıştıran GABORAS sistemi (GOS) gayrimenkulle ilgili en detaylı bilgileri vermektedir. Oluşturulacak Güvenli Alım Satım ve Kiralama Platformu sayesinde gayrimenkul işlemlerinde ‘GÜVEN’ tesis edilecektir. Son aşamada ise; endeksleşme ile Gayrimenkul Kıymetler Borsası ve değer ihraçları hedeflenmektedir. Gerekli hazırlıkların büyük bir bölümü GABORAS tarafından tamamlanmış durumdadır.

GABORAS’ın getirdiği yenilik, mevcut altyapı ile gayrimenkul piyasasının anlık olarak izlenebilmesi, ölçülebilmesi, değerlendirilebilmesi ve dijital simülasyonlarla görselleştirilebilmesidir.

Bu içerik size yardımcı oldu mu?
İçeriği daha iyi geliştirebilmemiz için içeriğe oy verin.
Evet9
Hayır0