Tatil Bölgelerinin Yıldızı Parlıyor

Gayrimenkul sektörünün teknoloji ve ticaret platformu GABORAS, yerli ve yabancı gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi olan Türkiye’deki yaz turizm bölgelerini mercek altına aldı.

Antalya-Kemer

1.

Antalya, Kemer
%32

2.

Muğla, Marmaris
%30

3.

Mersin, Anamur
%30

Yaz Turizm Bölgeleri Konut Değer Endeksi (Haziran 2019-Haziran 2020)

GABORAS Gayrimenkul Borsası tarafından abonelerine özel olarak hazırlanan ‘Türkiye Yaz Turizm Bölgeleri Değer Endeksi’ raporuna göre son 1 yıl içerisinde en fazla değer artış yaşayan ilçe %32 ile Antalya/Kemer oldu. Kemer’i %30 değer artışı ile Muğla/Marmaris takip ederken 3. Sırayı %30 oranında değer artışı ile Mersin ilçesi olan Anamur takip etti.

En Değerli Tatil Bölgesi Bozcaada

Gayrimenkul sektöründeki yatırım taleplerini Yerel Ticaret Ağı içerisinde yer alan emlak danışmanları aracılığıyla çözen GABORAS, tatil beldeleri açısından en değerli ilçenin Çanakkale Bozcaada olduğunu açıkladı. Bozcaada’nın yaklaşık 11.477 TL birim metrekare değere sahip olduğunu belirten GABORAS CEO’su Kurtuluş Altun; “İkinci sırada Çeşme geliyor. Çeşme’yi sırasıyla Adalar, Bodrum, Kaş, Urla ve Marmaris ilçeleri takip ediyor. Avrupa’da 10 ülkede 1015 fiziki noktada Avrupalı Türklerin yatırım taleplerini karşılıyoruz. Özellikle bu bölgedeki emlak danışman ağımızı tamamladığımız için Dolar/TL kur farkı nedeniyle Ege ve Akdeniz’e yönelmek isteyen yatırımcılarımızın taleplerini hızlıca karşılayabiliyoruz” dedi.

Bodrum-Muğla

Kurumsal Müşterilerimizin Taleplerini Yerel Ağımızla Karşılıyoruz

Gayrimenkul sektöründeki en büyük networku kurduklarını ve karşılıklı kazan – kazan ilişkisi içerisinde ticaret gerçekleştirdiklerini belirten Altun, “Sadece gayrimenkul yatırımcısı değil, binlerce mülkü bünyesinde barındıran kurumsal müşterilerimizin tüm taleplerini de yereldeki bölgenin başarılı emlak danışmanlarına indiriyoruz. Böylece tüm sektöre uçtan uca güvenli gayrimenkul ticareti imkânı sağlıyoruz. Alım, satım, kiralama, kiraya verme, yer gösterme, otomatik değerleme, dijital takip, varlık yönetimi gibi pek çok başlıkta gayrimenkulle ilişkisi olan herkese ticari ve teknolojik çözümler sunuyoruz. Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ında uzun yıllar gerçekleştirdiğimiz AR-GE çalışmalarımızın meyvelerini almaya başladık. Herkesi yerli ve milli teknolojilerle geliştirdiğimiz yazılım bağımsız platformlarımızı kullanmaya davet ediyoruz. Umarım bu ülkenin çocukları olarak gayrimenkulün borsalaşmasını da başararak Türkiye’yi hakettiği ekonomik seviyeye getirebiliriz.

Bilgi Talebi

Endeksler hakkında bilgi ve hizmet almak için formu doldurun, sizi arayalım!

ÜCRETSİZ E-POSTA ABONELİĞİ